·
[email protected]
Kontakt

3. HNL JUG: ZMAJ DOMAĆIN USKOKU!

Na GSC Makarska u subotu 1. svibnja igra se 27. kolo 3. HNL Jug, a u goste nam dolazi trenutno šestoplasirana momčad s Klisa. Uskok je u dosadašnjem tijeku prvenstva osvojio 36 bodova te ostvario 10 pobjeda, 8 poraza i u 6 utakmica je neporažen.

Zmaj ima isti skor kao i Uskok ali zbog slučaja „Hrvace“ te jednog oduzetog boda nalazi se na 8 mjestu prvenstvene ljestvice.

Kao gost Uskok ima dvije pobjede, četiri neriješena susreta i šest poraza, dok je Zmaj još uvijek jedina neporažena momčad na domaćem travnjaku.

U 10. kolu jesenskog dijela sezone Zmaj je na Klisu pobijedio 1:2. Domaćini su poveli golom Vujčića u 55. minuti, a s dva gola u 57. i 83. pobjedu Zmaju donio je Bubalo.

U prošlom kolu obje momčadi su remizirale identičnim rezultatom 1:1. Uskok je na svom igralištu Iza Grada odigrao utakmicu s liderom prvenstva Jadranom LP, dok je Zmaj bio na dalekom gostovanju kod imenjaka iz Blata.

Težak raspored očekuje trećeligaške momčadi na Jugu. Ovo je već treća prvenstvena utakmica koja se igra u 7 dana, a zbog obveza i u Županijskom KUP-u, taj ritam se nastavlja i u sljedećem tjednu, tako da će naša seniorska momčad u 14 dana odigrati čak 6 utakmica. Ritam je to ravan engleske FA Premier lige.

Gosti dolaze u kompletnom sastavu, dok treneru Vlatkoviću u kadru za ovu utakmicu zbog treće opomene neće biti Brkulja i Bauka, a nedostajat će i ozlijeđeni Novak.

Utakmica se igra u 16:30 sati a sukladno epidemiološkim mjerama i dalje se igra bez gledatelja.

Trener Zmaja Darko Vlatković uoči susreta s Uskokom:

“Vrlo dobra igra u nastavku prvenstva, pogotovo kad su u pitanju domaće utakmice, nažalost nisu rezultirale većim bodovnim učinkom. U subotu očekujem nastavak dobre igre, te pogotke naših igrača koji će ostaviti sva tri boda u Makarskoj i tako nastaviti pozitivan niz na našem stadionu.”