HRNK Zmaj vs NK Kamen 4:3 (2:1)

Stadion: GSC Makarska Sudac: Paško Mandić (Bogdanovići-Prgomet)

HRNK Zmaj: Brkulj, Pear, Serdarević (od 79. Kirevski), Omerović, Tomaš (od 58. Ljubičić), Kovačić, Šalinović, Rudelj (od 46. Novak)  Bauk, Dam. Rašić (od 79. Gojak), Dan. Rašić.

NK Kamen: Vojnović, Erceg (od 46. Kujundžić), Klarić-Dračar, Ćelić Jerčić, Kilić, Jonjić, Krištić, Bilić, Pirić (od 84. Varea), Petričević (od 70. Žužul).

U prvoj prvenstvenoj utakmici nakon stanke od 113 dana Zmaj i Kamen odigrali su na GSC Makarska prvenstvenu utakmicu 17. kola 3. HNL Jug. Zmaj je slavio nakon prave golijade rezultatom 4:3.

Bila je to jedna otvorena prava prvenstvena utakmica s puno prigoda za zgoditak na obje strane.

Poveo je Zmaj u 14. min. Šalinović je ubacio loptu na prvu stativu gdje se odlično ubacio Tomaš i pored nemoćnog Vojnovića pogodio sam donji desni kut.

Gosti su izjednačili u 39. min. Nakon ubačaja pred gol domaćih, obrana Zmaja odbija loptu koja dolazi do KlarićDračara koji s 12 metara pogađa pored iznenađenog Brkulja. Ipak u posljednjoj minuti prvog poluvremena Zmaj je svoju dobru igru okrunio zgoditkom za novo vodstvo.  Rudelj je odlično ubacio za Tomaša koji neometan iz blizine postiže svoj drugi zgoditak na današnjoj utakmici.

U nadoknadi vremena sudac Mandić zbog nesportskog ponašanja isključio je igrača Kamena Ćelića.

Šalinović je u 57. min. povećao vodstvo domaćih. Ubacio je loptu pred gol gostiju Kovačić, a najviši u skoku je Novak čiji udarac glavom Vojnović odlično brani ali najbliži odbijenoj lopti je Šalinović koji iz blizine pogađa mrežu „crnih“.  I kada se činilo da je utakmica zaključena gosti se bude i s dva pogotka dolaze do poravnanja rezultata. Najprije je Krištić u 71. min smanjio vodstvo Zmaja. Sve je napravio Jonjić koji je odlično prošao kroz obranu domaćih i prizemnom loptom uposlio Krištića koji s 7-8 metara gađa stativu od koje se lopta odbija u mrežu pored nemoćnog Brkulja. Samo 3 minute kasnije gosti su poravnali rezultat. Kilić je s 25 metara uputio pravi projektil koji završava u mreži „crvenih“.

Ipak samo dva minuta nakon poravnanja rezultata Zmaj je golom Lea Novaka došao do osme uzastopne pobjede na GSC Makarska. Pravu akciju s treninga napravili su igrači Zmaja. Loptu od obrane upućena je do Damira Rašića koji odlično dodaje do Omerovića a ovaj povratnom loptom pronalazi Novaka koji pogađa za konačan rezultat ove iznimno dobre i sadržajne utakmice. Zanimljost kod ovog gola je i to što su ova dva posljednja igrača koji su sudjelovali kod ovog zgoditka došli u naš klub u ovom zimskom prijelaznom roku.

Ovom današnjom pobjedom momčad Zmaja učvrstila je svoju poziciju na samom vrhu prvenstvene ljestvice gdje zaostajemo za liderom prvenstva Jadranom LP samo 4 boda. Upravo je momčad iz Ploča naš sljedeći gost na GSC Makarska.

Utakmica je na rasporedu u Subotu, 20.03.2021 u 15:00 sati i igra se bez gledatelja.

Čestitke stručnom stožeru i ekipi Zmaja na odličnom uvodu u jesenski dio prvenstva u 3. HNL Jug.