·
[email protected]
Kontakt

HAJDUK UVELIČAO PROSLAVU ZMAJA !

Prijateljska utakmica povodom 100 godina Zmaja. Anđelo Raffanelli izveo početni udarac.

U predigri ovom susretu specijalna ekipa Zmaja (članovi udruge Sunce)  odigrala utakmicu s specijalnom ekipom Hajduka (članovi udruge sindrom Down 21 Split)

HRNK Zmaj vs HNK Hajduk 0:2 (O:0)

Gradski sportski centar Makarska  Gledatelja: 1000

Sudac: Marino Majstrović (Split)
Strijelci: – / Dimitros Diamantakos (60), Samel Eduok (69)

HRNK Zmaj: Brkulj (od 32. Bartulić, od 85. Ivanac), Lozina, Kovačević (od 46. Čović), Kovačić (od 46. Kirevski), Brnić (od 70. Sokol), Šalinović (od 46. Mihanović), Rudelj (od 51. Serdarević), Okić (od 46. Tiago), Bauk (od 78. Lozić), Rašić (76. Mihalj), Božić (od 70. Antunović).

HNK Hajduk: Kalinić (od 89. Perić), Katić (od 62. Čalušić), Vuković (od 75. Pukstas), Dimitrov, Eduok, Dellova, Diamantakos (od 62. Hrgović), Elez, Škaričić, Domančić (od 46. Fossati), Sahiti (od 78. Čuić).

Pred dobro popunjenim gledalištem Zmaj je odigrao dobru i kvalitetnu utakmicu te se dostojno predstavio pred oko 1000 navijača.

Prvi su zaprijetili domaćini i to preko Brnića koji je s 7-8 metara tukao preko gola Kalinića, a zatim u šansi je i Kovačić koji snažnim udarcem gađa vratnicu.

Hajduk je privi put pokušao u 26. minuti kada je Vuković uputio udarac s ruba kaznenog prostora ali lopta odlazi preko gola Brkulja.

Hajduk je poveo u 60. minuti nakon dosuđenog kaznenog udarca nakon prekršaja nad Vukovićem. Udarac s bijele točke izveo je Diamantakos, ali Bartulović izvrsno brani njegov udarac koji se na njegovu nesreću odbija ponovno do napadača Hajduka koji iz drugog pokušaja dovodi momčad bijelih u vodstvo.

Konačan rezultat ovog susreta postavio je Eduok u 69. minuti susreta. Tukao je Vuković u vratnicu a odbijenu loptu Edouk posprema u mrežu nemoćnog Bartulića.

Prije početka susreta predsjednik Hajduka Lukša Jakobušić darovao je prigodnim poklonima predsjednika Zmaja Marka Ožića-Bebeka.

Delegacija Hajduka i Zmaja u vijećnici Grada Makarska prije početka ove utakmice potpisali su ugovor o sportsko-poslovnoj suradnji ova dva kluba.

HRNK Zmaj zahvaljuje sportskim prijateljima iz Splita što su dvodnevnim boravkom u našem Gradu uveličali našu proslavu.

Ovaj svečarski dan za makarski klub završio se veličanstvenim vatrometom.