·
[email protected]
Kontakt

HAT-TRICK TONIJA KATIĆA ZA VISKOKU POBJEDU ZMAJA.

Zmaj je na GSC Makarska u utakmici 11. kola 3. HNL Jug golovima Tonija Katića pobijedio momčad iz Metkovića. U nadoknadi vremena zabio i Stipe Serdarević.

HRNK Zmaj vs NK Neretva 4:1 (1:0)

Sudac: Ivan Anić (Zadar)
Strijelci: Toni Katić (39´, 76´, 90´), Stipe Serdarević (90+2) / Abel Kalfić (80´)

HRNK Zmaj: Džidić, Lozina, Čupić (od 73. Serdarević), Hyseni, Alves Lucio, Šalinović, Rudelj (od 80. Čović), Tokić, Dam. Rašić (od 32. Krstanović), Katić, Dan. Rašić.

NK Neretva: Sefo, Sesar (od 69. Ćavar), Katavić, Listar, Ravlija, Čuljak (od 46. Galov), Zovko, Raguž, Domgjonaj, Kalfić, Bubalo.

Nakon dobre igre i pobjede u prošlom kolu na gostovanju u Biogradu, Zmaj je danas odigrao još jednu vrlo dobru utakmicu i sasvim zasluženo slavio u ogledu s Neretvom.

Zmaj je na početku susreta propustio par vrlo dobrih prigoda od kojih je ona Hysenija u 15. minuti bila naj izglednija ali njegov udarac završio je preko gola Sefe.

Ipak u 39. minuti prvim svojim današnjim zgoditkom, Toni Katić dovodi Zmaj u vodstvo.

Strijelac tri zgoditka protiv Neretve

Kada je 15 minuta prije kraja susreta Katić postigao svoj drugi pogodak te time podebljao vodstvo Zmaja, činilo se da će crveni mirno završiti ovaj susret. Ipak gol Kalfića 10 minuta prije kraja susreta doveo je do rezultatske neizvjesnosti.

Do kraja susreta gosti su pokušali dugim loptama iznenaditi momčad Zmaja, dok su se naši mladići tražili svoju šansu iz kontranapada. Upravo jedan takav poveo je Lucio koji je probio desni bok gostujuće obrane i idealno uposlio Katića koji postiže svoj treći pogodak u posljednjoj minuti regularnog dijela utakmice. Mogao je Zmaj još prije riješiti dvojbe o pobjedniku ali je Danijel Rašić u 87. minuti promašio jedanaesterac. Sefo je upio odbiti udarac kapetana domaće momčadi, koji iz drugog pokušaja pogađa gredu.

U sudačkoj nadoknadi konačan rezultat postavio je Serdarević lijepim šutom izvan kaznenog prostora.

Sljedeće kolo Zmaj gostuju u Ivanbegovini. Utakmica s Kamenom na rasporedu je u Subotu, 05.11.2022. s početkom u 14:00 sati.