·
[email protected]
Kontakt

JUNAK SLAVIO NA GSC MAKARSKA!

Iako su gotovo čitavu utakmicu dominirali i stvorili nekoliko odličnih prilika, nogometaši Zmaja nezasluženo su poraženi na GSC Makarska!

HRNK Zmaj vs NK Junak 0:1 (0:0)

Sudac: Ante Znaor (Podbablje)
Strijelac: – / Mastelić (64´)

HRNK Zmaj: Jelić, Lozina, Miloš (od 67. Serdarević), Lohan, Vrljiak (od 76. Gojak), Šalinović, Rudelj (od 67. Vinski), Tokić, Dam. Rašić, Katić, Dan. Rašić

NK Junak: Cvrlje, Romac (od 73. Stanić), Plavša (od 90+1 Kamber), Vuleta (od 58. Modrić), Mastelić, Jenjić, Vrdoljak, Zoungrana, Vardić, Botica, Labrović.

Momčadi Junaka dovoljno je bilo po jedan udarac na vrata Jelića u svakom poluvremenu da odnesu s GSC sva tri boda. Mastelićev udarac u 64. minuti završio je u mreži Zmaja udarcem „špicom“ s 20-tak metara.

Zmaj je odlično otvorio utakmicu i nizao je priliku za prilikom ali na žalost bez postignutog pogotka.

Već u 3. minuti Lohan je uposlio Katića ali njegov udarac odlazi pored gola. U 11. minuti Šalinović je izveo udarac iz kuta za Miloša ali njegov udarac glavom iz blizine pogađa Cvrlju.

Lohan je ponovno u 16. min. uposlio Katića ali njegov i drugi pokušaj završava pored lijeve vratnice.

U 26. minuti prvi udarac gostiju prema Jeliću. Grešku obrane Zmaja ne koristi Vuleta koji iz dobre pozicije puca daleko preko gola.

U 32. minuti ponovno je u prigodi Katić. Oštru loptu uputio je Šalinović pred gol plavih, a Katić s 7-8 metara u padu ne pogađa okvir gola.

I kako to obično u nogometu biva nakon nekoliko promašaja Zmaja kazna je došla u 64. minuti. Junak je poveo iz već opisane akcije.

Zmaj je do kraja utakmice pokušao svim silama barem poravnati rezultat. Najprije je u 66. minuti pokušao Tokić, a zatim i Katić čija je prilika bila još i bolja, ali i njegov udarac u 79. minuti s 5-6 metara odlazi visoko preko gola.

U samoj nadoknadi vremena pokušao je i Lozina, ali njegov udarac odbija obrana Junaka gotovo s gol crte.

Nakon remija u Posedarju Zmaj je danas na svom travnjaku doživio poraz i to nakon dobre igre gotovo tijekom čitavog susreta.

Crvene čeka još jedna domaća utakmica. Na GSC Makarska dolazi momčad Primorca iz Biograda. Zbog međunarodnog nogometnog turnira „Makarska cup“, utakmica se igra u ponedjeljak 24.04.2023. s početkom u 17:00 sati.