U 7. kolu 3. HNL Jug Zmaj se s gostovanja iz Opuzena vraća poražen.

Sudac: Ivan Vukančić (Benkovac)
Strijelci: Deak (17.  KU), Topić (54), Popić (78) / –

NK Neretvanac: Franko, Bošnjak, Mihaljević (od 59. Popić), Deak, Taslak, Sesar (od 81. N. Čepo), Topić (od 75. Čuljak); Bačić, i. Čepo (od 75. Stojčević), Buljan, Valinčić (od 81. Mustapić).

HRNK Zmaj: Bartulić, Mihanović, Lozina, Kovačević (od 69. Tomaš), Kovačić, Brnić (od 46. Okić), Rudelj (od 46. Šalinović), Bauk (od 46. Barbosa H.), Rašić, Božić, Rakić (od 81. Čović).

Mlada i poletna momčad Neretvanca zasluženo je nanijela i četvrti prvenstveni poraz Zmaju i tako potvrdila dobru formu ostvarivši četvrtu uzastopnu pobjedu.

Prvu priliku za vodstvo imao je Zmaj. Igrala se 6. minuta kada je Kovačić uposlio Brnića čiji udarac Franko brani.

Uzvratili su domaćini kada je njihov prvi ozbiljniji ulazak u kazneni prostor Zmaja završio kaznenim udarcem. Igrala se 16, minuta a neoprezno je rukom igrao Božić. Iako je Bartulić pročitao Deaka, ipak njegov šut od vratareve ruke završava u mreži za vodstvo Neretvanca.

Uzvratio je Zmaj ali udarci Kovačića u 19. i Rudelja u 25 minuti odlaze pored gola. Nakon toga u 40. minuti Zmaj je morao poravnati rezultat. Kovačević je idealno uposlio Kovačića čiji udarac s 6-7 metara izvanredno brani Franko.

U jeku pritiska Zmaja na obranu domaćih ukazala se čista prilika za Neretvanac. Izišla su tri igrača domaće momčadi na Bartulića, ali su se spetljali a udarac Sesara odlazi pored gola. Opravdano su zmajevci prigovarali sucu Vukančiću što u toj akciji nije dosudio očiti prekršaj na Božiću.

Nakon desetak minuta igre u drugom poluvremenu Neretvanac je povećao svoje vodstvo. Izgubljenu loptu od obrane Zmaja na dvadesetak metara od svog gola prihvaća Topić koji mirno pogađa ispod nemoćnog Bartulića.

Konačan rezultat ove utakmice postavio je u 78. minuti Popić. Duga napucana lopta preskače obranu „crvenih“ i dolazi do Bačića koji lijepo upošljava strijelca Popića kojemu s pet metara nije bilo teško matirati Bartulića.

Sljedeće kolo na rasporedu je već za tri dana. Momčad Zmaja igra s Neretvom u Pločama zbog suspenzije terena u Metkoviću.