·
[email protected]
Kontakt

POBJEDA ZMAJA ZA KRAJ POLUSEZONE

U posljednjem prvenstvenom kolu jesenskog dijela sezone, Zmaj je nakon preokreta ostvario petu ovosezonsku pobjedu i uhvatio priključak prema sredini prvenstvene ljestvice.

Po teškom i vodom natopljenom terenu u posljednjem jesenskom kolu, Zmaj je nakon preokreta upisao pobjedu te tako mirno može na zasluženi odmor.

Krenulo je loše za domaću momčad. Već u 5. minuti gosti su neočekivano poveli. Vidović je nabacio loptu prema golu Zmaja, koja je Bartuliću iskliznula iz ruku i završila u mreži.

Zmaj se nije predao već je nastavio s kontinuiranim pritiskom prema Cvrlji. U 43. minuti mogla je domaća momčad do poravnanja rezultata. Serdarević je snažno odapeo s 20-tak metara od gostujućih vrata, ali Cvrlje krajnjim naporom izbija loptu u korner iz kojeg Zmaj ipak dolazi do izjednačenja. Šalinović je izveo udarac iz kuta, Bauk prosljeđuje loptu do Danijela Rašića, a ovaj iz blizine pogađa gostujuću mrežu.

Nakon nešto manje od sat vremena igre Vidović je pokušao iz daljine, ali istakao se i domaći vratar Bartulić koji je iz samog gornjeg kuta izbacio loptu u korner.

Odmah nakon ove akcije Zmaj je poveo. Božić je dugom loptom pronašao Brnića koji se sjurio prema kaznenom prostoru Oska, te odlično na drugoj stativi pronašao Damira Rašića koji iz teške pozicije zabija za vodstvo „crvenih“.

U 73. minuti mogao je Zmaj riješiti pitanje pobjednika te mirno ući u samu završnicu utakmice. Brnić se nakon prodora našao oči u oči s Cvrljom, ali umjesto da uputi udarac na gol, poslužuje Gojaka čiji udarac završava u obrambenom bloku gostujuće momčadi.

Ipak Brnić je bio bolje sreće u sudačkoj nadoknadi kada je pogodio za konačnih 3:1.

Nakon ove današnje domaće utakmice seniorska momčad ide na zasluženi odmor do početka priprema za proljetni dio natjecanja, a u prvom kolu nastavka natjecanja Zmaj igra na GSC Makarska s liderom prvog dijela sezone, momčadi Jadran LP.