U 20. kolu 3.HNL Jug nogometaši Zmaja i Zadra odigrali su utakmicu bez golova.

Sudac: Filip Proleta (Opuzen)
Strijelci: –

HRNK Zmaj: Jelić, Lozina, Serdarević (od 84. Nikolić), Vinski, Hyseni, Lohan, Vrljičak (od 64. Antunović), Šalinović, Rudelj, Tokić, Dan. Rašić.

HNK Zadar: Matasović, Muić, Iveljić (od 52. Pranić), Mrkela, Jurić, Banović, Čurjurić (od 52. Bubalo), Jerbić, Zakarić, Djeveljekaj (od 65. Ćelić), Torbarina (od 84. Viduka).

U iznimno borbenoj i sadržajnoj utakmici na GSC Makarska podjela bodova krajnji je rezultat današnje utakmice.

Iako bez pogodaka nije to bila nikako utakmica za zaborav jer je obilovala dobrim prilikama na obje strane.

Već na samom otvaranju utakmice prvi je u vodstvo mogao doći Zmaj, ali udarac Hysenia u 8. minuti bio je preslab za Matasovića.

Gosti su uzvratili preko Torbarine u 21. minuti kada je nakon greške obrane Zmaja krenuo sam s centra prema Jeliću ali se spetljao te njegov udarac odlazi pored gola.

U drugom poluvremenu gosti su ulaskom Bubala u igru stvorili nekoliko odličnih prilika za postizanje pogotka ali na vratima Zmaja bio je danas nesavladivi Jelić, a Ćelić je pogodio i gredu.

Zmaj je mogao bolje iskoristiti svoje prilike iz kontranapada u kojima su se našli najprije Hyseni a potom i Lohan.

Crveni su se tako odličnom igrom i čvrstom obranom suprostavili favoriziranim gostima iz Zadra. Ovim bodom Zmaj je prekinuo niz od dva uzastopna prvenstvena poraza, a zadržali su i priključak prema sredini prvenstvene ljestvice.

U sljedećem kolu Zmaj gostuju u Opuzenu. Utakmica s Neretvancem na rasporedu je u Nedjelju, 26.03.2023 u 16:30 sati.