PORAZ ZMAJA NA PARKU MLADEŽI

U 7. kolu 3. HNL – Jug Zmaj je poražen od Splita zgoditkom iz kaznenog udarca.

RNK Split vs HRNK Zmaj 1:0 (1:0)

Strijelac: Žužul (41´KU).

Dva različita poluvremena odigrali su nogometaši Zmaja na gostovanju u Splitu. Vrlo loše prvo i odlično drugo. U prvom poluvremenu domaća momčad je bila bolja i osim zgoditka kreirala još dvije tri dobre prilike za pogodak. Kada se činilo da ćemo izdržati do poluvremena bez primljenog gola, sudac Mandić dosudio je vrlo dvojbeni kazneni udarac za domaću momčad zbog navodnog igranja rukom jednog igrača Zmaja. Dobar prodor domaće momčadi završio je udarcem kojeg Džidić brani, a odbijena lopta pogađa igrača Zmaja a sudac je pokazao na bijelu točku.

U drugo poluvrijeme naši mladići su ušli puno bolje i plod takve igre je nekoliko vrlo dobrih prilika za poravnanje rezultata, a od toga dvije su bile sto postotne i to na početku i pred kraj drugog poluvremena. Prvu je imao napadač Hyseni koji se našao sam ispred Kragića ali njegov udarac domaći vratar odbija u korner. Drugu je imao Rudelj nakon ubačaja Damira Rašića, ali i njegov udarac s 7-8 metara izvanredno brani Kragić te tako spašava splitske crvene od gubitka vrlo važnih bodova.

Tražili su i zmajevci kazneni udarac u 52. i 84. minuti zbog igranja rukom u domaćem kaznenom prostoru ali sudac Mandić nije se oglasio.

U subotu 15.10.2022. s početkom u 15:00 sati na GSC Makarska Zmaj dočekuje Hrvatski vitez.