·
[email protected]
Kontakt

ZMAJ BOLJI OD URANIJE U LOKANOM DERBIJU!

U 6. kolu 3. HNL Jug Zmaj je na „domaćem“ terenu u Opuzenu pobijedio Uraniju rezultatom 2:0.

HRNK Zmaj vs NK Urania 2:0 (1:0)

Opuzen, igralište Podvornica

Sudac: Jurica Matoš (Solin)
Strijelci: Barbosa (14), Dan. Rašić (60 KU) / –

HRNK Zmaj: Bartulić, Mihanović, Lozina, Kovačević (od 89. Mihalj), Kovačić (od 81. Čović), Rudelj (od 46. Šalinović), Barbosa (od 74. Sokol), Okić (od 74. Gojak), Rašić, Božić, Rakić

NK Urania: Guć, Paye, Urlić, Aboeka, Sikira, Tomas, Frigan (od 63. Pastuović), D. Staničić (od 79. T. Staničić), Stojić (od 82. Simpson), Hapipi, Sall (od 46. Pejković).

Zbog zauzetosti terena na GSC Makarska svoju domaću utakmicu protiv Uranije,  Zmaj je odigrao u Opuzenu.

Lokalni derbi prošao je u totalnoj dominaciji „crvenih“, a konačan rezultat mogao je biti još uvjerljiviji da su strijelci Zmaja bolje namjestili nišanske sprave.

Prvi pogodak pao je već u ranoj fazi utakmice u 14. minuti. Mihanović je pronašao Barbosu, ovaj je na malom prostoru okrenuo svog protivnika i pogodio malu mrežu nemoćnog Guća.

Priliku za povećanje vodstva imao je Kovačić u 36. minuti, kada je na ubačaj Rudelja sa desetak metara iz voleja promašio vrata.

Prvu priliku imali su gosti na početku drugog poluvremena kada je Pejković isprobao svoj udarac s ruba kaznenog prostora, ali lopta prolazi pored desne vratnice Bartulića.

Isprobao je ponovno svoj udarac Kovačić u 54. minuti susreta koji završava u rukama Guća.

Nakon sat vremena igre Zmaj je povećao svoje vodstvo. Kovačić je nakon solo prodora srušen u kaznenom prostoru gostiju, a danas vrlo dobri sudac Matoš pokazao je na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je kapetan Danijel Rašić.

Do kraja utakmice Zmaj je znalački kontrolirao tijek utakmice i bez puno muke održao rezultat do kraja.

Već za tri dana Zmaj ponovno dolazi u Opuzen ali ovaj put kao gost u susretu 7. Kola protiv domaćeg Neretvanca.

Čestitamo igračima Zmaja na odlično odigranoj utakmici i drugoj gostujućoj prvenstvenoj pobjedi.