·
[email protected]
Kontakt

ZMAJ ISPUSTIO POBJEDU!

U prvoj utakmici proljetnog dijela prvenstva, crveni su na domaćem travnjaku  imali vodstvo od 2:0, ali Dubrovčani su dvama pogocima u završnici preokretom došli do boda

HRNK ZMAJ vs NK GOŠK-DUBROVNIK 1919 2:2 (1:0)

GSC Makarska
Sudac: Ante Žilić (Škabrnja)
Strijelci: Hyseni (32´), Dan. Rašić (50´) / Mrkoivć (70´), Vatović (74´)

HRNK ZMAJ: Jelić, Lozina, Serdarević (od 69. Čović), Vinski, Hyseni, Lohan, Šalinović, Rudelj (od 83. Miloš), Tokić, Dam. Rašić, Dan. Rašić

NK GOŠK-DUBROVNIK 1919: Kristić, Mrković, Đivić, Šiljaković, Kačić (od 46. Capurso od. 61. Letunić), M. Matić, M. Krešić, L. Matić (od 84. Dabo), Vatović, Farić, B.T. Krešić

Nakon nešto više od pola sata igre, prva prava prilika na utakmici rezultirala je vodstvom Zmaja. Dugu ispucanu loptu Jelića prihvaća Rudelj, a ovaj potonji odličnim pasom upošljava Hysenija koji pogađa mrežu nemoćnog Kristića.

Pred kraj prvog poluvremena u 43. minuti domaća momčad je tražila kazneni udarac nakon prekršaja na Tokiću u kaznenom prostoru dubrovčana.

Samo minutu kasnije Zmaj je mogao podebljati vodstvo. U odličnoj prilici se našao Lohan ali njegov slab udarac iz blizine brani Kristić.

Zmaj je povećao vodstvo u 50. minuti susreta, a strijelac je kapetan crvenih Danijel Rašić.

Lohan je na dvadeset metara od gostujućeg gola izborio prekršaj, a kapetan Zmaja iz slobodnog udarca pogađa sami gornji desni kut nemoćnog Kristića.

Prvu pravu priliku imali su gosti u 54. minuti kada je Vatović uputio snažan udarac, ali dobra reakcija Jelića sprječava smanjenje vodstva crvenih.

U 68. minuti Vinski je s 20 metara uputio snažan udarac koji je završio malo preko gola.

U posljednjih dvadeset minuta gosti su dvama pogodcima, a nakon grešaka obrane Zmaja,  došli do potpunog preokreta i jednog boda.

Najprije je u 70. minuti pogodio Mrković, a samo četiri minute kasnije Vatović iz blizine matira Jelića i postavlja konačan rezultat ovog susreta.

Sljedeće kolo Zmaj gostuju u Vodicama. Utakmica je na rasporedu u Subotu, 25.02.2023. s početkom u 15:00 sati.